...konjicanka...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
...konjicanka...

Es Selamu alejkum
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Hasan el Basri

Go down 
AutorPoruka
konjicanka
Admin
konjicanka


Broj komentara : 53
Age : 33
Registration date : 2007-06-10

Hasan el Basri Empty
KomentarNaslov komentara: Hasan el Basri   Hasan el Basri EmptySun Jun 08, 2008 7:13 pm

Mi smo ubrajali u škrte ljude sve one koji su htjeli dati zajam svome bratu u vjeri, jer mi smo se međusobno pomagali. Brat bratu je volio više nego samom sebi. Tako mi Allaha, gledao sam kako musliman svoj ogrtac polovi da bi pomogao onome koji ogrtača nije imao. A drugi bi prepostio dan, i kada dođe vrijeme iftara, otišao bi kod svog brata u vjeri i rekao: "Ja sam danas postio u ime Allaha džellešanuhu! Želim da i ti imas udjela u mom dobru, pa pruži mi nešto čime bih okončao svoj post!" i on bi mu davao čašu vode ili šaku hurmi zato da bi mu Allah džellešanuhu podario nagradu kao i postaću.

Upamtio sam vrijeme kada se čovjek brinuo oko porodice svog brata, kada umire i četrdeset godina. Upamtio sam vrijeme kada su ljudi naređivali svojima da ne odbiju nijednog potrebnog (pomoći) i ne ostave ga razočaranim.

Nije grijeh jesti i piti u kući svog prijatelja i prije nego te on osobno ponudi.

Čovjek će biti pitan za sve što potroši i za izdatke na svoje roditelje. Jedino neće biti pitan što je potrošio na brata u vjeri i u druge pokornosti Allahu džellešanuhu, jer se On stidi pitati ga za ono što je u tu svrhu potrošio.

Nije ljudski da čovjek zarađuje na svom bratu - drugom čovjeku
Na vrh Go down
https://konjicanka.4umer.com
 
Hasan el Basri
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
...konjicanka... :: Islam :: Islam-
Idi na: